خرید اتصالات چدنی - اتصالات چدنی

اتصالات چدنی

لوله و اتصالات چدنی داکتیل
لوله های چدنی داکتیل جزء پر کاربردترین لوله ها در خطوط آب می باشند. لوله های قدیمی چدنی داکتیل پیچی بوده اند و به وسیله مهره های چدن پیچی همراه با سرب و کنف آب بندی می شدند اما امروزه در لوله های چدنی داکتیل جدید در مدل های بواتد گلندی و لوله داکتیل تایتونی هستند. لوله های تایتونی امروزی به وسیله سطح درونی سیمانی و سطح بیرونی زینگ ریچ و رنگ بیتومن پرایمر ساخته میشوند.

نصب داکتیل تایتونی:
در ابتدا سر کاسه را از طریق برسی بخصوص پاک کرده و سپس داشر تایتون را درون سر کاسه قرار دهید. سپس به وسیله نیرو و ورود لوله به درون سر کاسه تایتون نصب انجام میشود.

البته لازم است که برای نصب راحت تر به دور تا دور لوله روان کننده زده شود و همچنین بایستی لوله و سر کاسه در یک جهت بوده و تراز باشند تا با اعمال نیرو دچار صدمه ای نشوند.

نحوه نصب لوله های بولتد گلند
در اولین مرحله گلند به سر ساده لوله وصل میشود و سپس واشر گلند برروی فلنج ساکت برروی لوله وصل میشود و واشر هم در درون کوتیک سر کاسه وصل میشود و بعد گلند پشت آنها می آید و به وسیله پیچ و مهره به صورت t نصب میشوند.

روش نگهداری و انبار کردن اتصالات چدنی
اتصال های چدنی که در اندازه های کوچک هستند به آسانی با دست حمل می شوند و آنهایی که در ابعاد بزرگ هستند از طریق لیفتراک یا جرثقیل همراه با زنجیر می توانند به آسانی حمل شوند. البته به خاطر داشته باشید که اتصالات چدنی به هیچ عنوان نباید روی هم پرتاب شوند زیرا ممکن است دچار آسیب و یا ترک شوند.

اتصال های چدنی به آسانی می توانند در فضای باز نگهداری شوند و جهت انبار کردن می توانند به صورت ۱ ابعاد بزرگ در مجاورت ۲ ابعاد کوچک تر صورت گیرد تا از اشتباه در اندازه آنها جلوگیری شود.

برای قرارگیری اتصال های چدنی میتوان آنها را به شکل فلنج به فلنج روی یکدیگر قرار داد. البته واضح است که برای ایجاد تراز در آنها حتما باید سطح زمین صاف باشد تا تعادل آنها برقرار شود.

مزایای اتصالات چدنی

اتصالات چدنی دارای عمر مفید بسیار خوبی هستند و در برابر خوردگی مقاوم میباشند.
این اتصالات می توانند فشارهای زیاد را تا حداقل میزان ۲۵بار بدون آسیب متحمل شوند و در برابر ضربات قوچ مقاومت نشان دهند.
همچنین این اتصالات توانایی تحمل فشار خارجی را نیز دارند.
روش نصب این لوله ها خیلی راحت است و احتیاجی به دستگاه جوشکاری ندارد.
اتصالات چدنی قیمت مناسبی دارند و باعث مقرون به صرفه بودن در پروژه ها میشوند.